سهم مرورگر IE در بازار: کمتر از 50 درصد

مرورگر اینترنتی مایکروسافت، Internet Explorer که پس از سالیان متوالی همچنان عنوان محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی جهان را در اختیار دارد، تا تابستان سال آتی بخش اعظم محبوبیت خود را نزد کاربران از دست خواهد داد و این طور که کارشناسان مرکز تحقیقاتی Net Applications پیش‌بینی کرده‌اند، تا آن زمان سهم این نرم‌افزار در بازار جهانی مرورگرهای اینترنتی برای نخستین بار به کمتر از ۵۰ درصد خواهد رسید.

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم، محبوبیت مرورگر IE طی ۱۲ ماه گذشته به میزان قابلیت ملاحظه‌ای کاهش یافته است و این طور که پیش‌بینی شده، در ژوئن ۲۰۱۲ کمتر از ۵۰ درصد کاربران اینترنتی جهان از این مرورگر اینترنتی استفاده خواهند کرد.

در آگوست امسال مرورگر IE حدود ۷/۰ درصد از سهم خود در بازار جهانی را از دست داد و سهم آن در این بازار ۳/۵۵ درصد محاسبه شد که این برای نخستین بار بود که از محبوبیت جهانی IE تا این اندازه کاهش می‌یابد.

طی سال گذشته در مجموع ۹/۶ درصد از محبوبیت این مرورگر اینترنتی نزد کاربران جهانی کاسته شد.

با این وجود شرکت مایکروسافت همچنان تاکید فراوانی بر موفقیت نسخه IE۹ این مرورگر دارد.
این نسخه از مرورگر اینترنتی مایکروسافت مارس گذشته همراه با سیستم‌عامل ویندوز ۷ وارد بازار شد.

راجِر کاپریوتی، مدیر بازاریابی IE در شرکت مایکروسافت در مصاحبه‌ای توضیح داد: «با عرضه نسخه جدید سیستم‌عامل مایکروسافت مرورگر IE۹ وارد بازار شد و هم‌اکنون ۴/۲۰ درصد کاربران جهانی از آن استفاده می‌کنند. همچنین، ۷/۲۷ درصد کاربران آمریکایی که روی رایانه شخصی آنها سیستم‌عامل ویندوز ۷ نصب است نیز مرورگر IE۹ را برای گشت‌وگذارهای اینترنتی خود به‌کار می‌گیرند».

او تاکید کرد که بر اساس این آمار و ارقام مایکروسافت روی موفقیت IE۹ تاکید دارد و به آینده بهتر برای آن امیدوار است.

سهم مرورگر  IE در بازار: کمتر از 50 درصد
/ 0 نظر / 15 بازدید